Prosinec

Krátké shrnutí

11. – 17. prosince

Dorotka oslavila 10 měsíců tím, že už sama stojí hezky i v prostoru, když ji postavím, občas už se zvedne i sama. Začala se jí prořezávat pravá horní dvojka.

V pátek jsme jely na punč za lingvistkama do Olomouce, ve vlaku řádila jako ďas. V první třídě by se jí to jezdilo (nechtělo se mi riskovat narvanou dvojku, když to stojí jen pár korun navíc).

18. – 24. prosince

V pondělí měl Ríša ve školce vánoční besídku. Hned na začátku zjistil, že jsme na občerstvení donesli křížaly, takže se jich neustále dožadoval a vůbec nedělal to, co paní učitelky s dětmi zoufale natrénovaly. Ale zase si hezky zatleskal.

IMG_1373

Ve čtvrtek napadla hromada sněhu a Ríša odmítal jít domů, takže jsme se u něj my zmrzlí dospělí museli vystřídat.

Dorotka začala už plnohodnotně tleskat (že to udělá i zvuk) a měla z toho takovou radost, že celý den jen tleskala. Taky hraje na schovávanou a na kukačku.

S oporou už chodí, takže nám docela demoluje domácnost svojí jídelní židličkou. V té navíc moc nechce sedět a vysouká se z ní jak Houdini, i když je připoutaná.

Večer před Štědrým večerem začal zvracet Hrošík, to jsme si ještě mysleli, že to je z jídla.

Ze Štědrého dne nemám skoro žádné fotky ani video, dárků bylo moc, jídla taky.

25. – 31. prosince

V pondělí jsme dojeli k našim, kde bylo dárků taky hromada, a i když jsme si mysleli, že jasným vítězem bude obří traktor John Deere, na několik dnů zvítězil malý vysokozdvižný vozík, který se i Ríšovi vejde do dlaně, takže si dokážete představit, jak blbě se nám hledal, když ho Ríša někde odložil.

IMG_1631

V noci jsem začala zvracet já, tak jsme usoudili, že radši pojedeme domů, než nakazíme ostatní. Pozdě. Nakonec jsme nakazili snad skoro všechny naše příbuzné. Zbytek svátků jsme strávili zalezlí doma a maximálně na zahradě a snažili se to přežít. No a pak Hrošíka skolila angína.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s